„Karaimskie drogi” zawitały do Środy Śląskiej

##plugins.themes.bootstrap3.article.main##

Mariola Abkowicz

Abstrakt

Wystawa „Karaj Jołłary – Karaimskie drogi. Karaimi w dawnej fotografii” 25 listopada 2016 r. zawitała do Mu-zeum Regionalnego w Środzie Śląskiej, gdzie będzie gościć przez następne dwa miesiące. Wernisażowi towarzyszył występ Michała Kuliczenki, który zaprezentował wybór piosenek karaimskich. Występ ten odbył się w ramach projektu „Życie w pieśni karaimskiej”, realizowanego przy wsparciu finansowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Wystawa i występ spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem zgromadzonych widzów i stały się okazją do snucia opowieści nie tylko o języku, historii i kulturze, lecz również o tradycjach karaimskich i towarzyszących im przez wieki pieśniach i piosenkach. Zachowane w pamięci najstarszego pokolenia melodie i zapisane w rękopisach słowa otrzymały szansę na nowe życie w nowych wykonaniach.

##plugins.themes.bootstrap3.article.details##

Jak cytować
ABKOWICZ, Mariola. „Karaimskie drogi” zawitały do Środy Śląskiej. Awazymyz. Pismo historyczno-społeczno-kulturalne Karaimów, [S.l.], v. 27, n. 4 (53), p. 35, gru. 2016. ISSN 1733-7585. Dostępny w: <http://czasopisma.karaimi.org/index.php/awazymyz/article/view/113>. Data dostępu: 22 sty. 2018
Dział
Wydarzenia i ludzie