Obóz karaimski w Trokach
05 – 08.08.1999
Abstrakt
W dniach 05 – 08.08.99 w Kudronach koło Trok odbył się pierwszy w historii obóz dla młodzieży karaimskiej. Uczestniczyło w nim 14 dzieci – zarówno miejscowych, jak i z Warszawy, Gdańska czy Poniewieża. Generalnie zajmowali się nimi niewiele starsi opiekunowie, dyżury w kuchni i w nocy sprawowali rodzice.
Uczestnicy brali udział w zaplanowanych zajęciach. Każdy miał pole do popisu w różnych konkursach, w których mógł siebie zaprezentować np. podczas pokazu mody czy piosenki. Jednocześnie były zajęcia w grupach – szukanie skarbu czy zawody sportowe. Kilka razy kąpano się w pobliskim jeziorze, a codziennie rano witano nowy dzień modlitwą i gimnastyką. Natomiast pierwszego dnia i ostatniego dnia przyjechały całe rodziny i znajomi obozowiczów aby na początku uczestniczyć w biesiadzie przy ognisku podczas której wysłuchali starych opowieści karaimskich, a na koniec obejrzeli występy młodzieży.
Niestety, obóz trwał tylko 4 dni – zanim jego uczestnicy się na dobrze „zadomowili” trzeba było już wyjeżdżać. Wszyscy jednak wyrażali chęć ponownego zorganizowania wyjazdu w przyszłym roku, dłuższego i z większą liczbą uczestników. Miejmy nadzieję, że te życzenia się spełnią.
Słowa kluczowe:
Letnia szkoła, język karaimski, TrokiStatystyki
Abstract views: 42PDF downloads: 10
Inne teksty tego samego autora
- Michał Jaroszyński, Święto Chydży Tymbyłłaryn , Awazymyz. Pismo historyczno-społeczno-kulturalne Karaimów: Nr 1 (4) (2000)
- Michał Jaroszyński, Wczoraj i dziś , Awazymyz. Pismo historyczno-społeczno-kulturalne Karaimów: Nr 1 (5) (2001)
Podobne artykuły
- Adam J. Dubiński, Mień karajcze ürianiam, czyli Letnia Szkoła Języka Karaimskiego inaczej , Awazymyz. Pismo historyczno-społeczno-kulturalne Karaimów: Tom 27 Nr 3 (52) (2016)
Możesz również Rozpocznij zaawansowane wyszukiwanie podobieństw dla tego artykułu.