Almanach Karaimski publikuje prace dotyczące kraimoznawstwa oraz innych dziedzin naukowych, które w ocenie Rady Redakcyjnej są istotne dla rozwoju kraimoznawstwa. Do druku przyjmowane są prace historyczne, językoznawcze, kulturoznawcze, recenzje oraz sprawozdania w językach konferencyjnych (angielski, niemiecki, francuski) oraz w języku polskim, rosyjskim i tureckim.
Tekst złożony do Almanachu Karaimskiego nie może być nigdzie wcześniej publikowany ani być w tym samym czasie złożony w redakcjach innych czasopism.
Almanach karaimski jest udostępniany w trybie Open Access na licencji Creative Commons na następujących warunkach: Uznanie autorstwa – Użycie niekomercyjne – Na tych samych warunkach 4.0 Polska.
Komunikat Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3.11.2023
2023-11-11
W Kominikacie Ministra EIN o zmianie i sprostowaniu komunikatu w sprawie wykazu czasopism naukowych
i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych pojawiła się informacjia o przypisaniu kolejnych dyscyplin naukowych dla Almanachu Karaimskiego, są to:
historia;
językoznawstwo;
literaturoznawstwo;
nauki o kulturze i religii;
stosunki międzynarodowe;
Wykaz czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych MEIN
2023-07-18
Na podstawie art. 267 ust. 3 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2023 r. poz. 742, 1088 i 1234) ogłaszony został w niu 17 lipca 2023 wykaz czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych.
Czasopismo Almanach Karaimski zostało wpisane do wykazu pod numerem 34170 i opatrzone Unikatowym Identyfikatorem Czasopisma 201598. Czasopismu przyznano 20 punktów w dyscyplinach historia i językoznawstwo
ERIH PLUS
2019-11-06
Procedura analizy czasopisma "Almanach Karaimski" została zakończona pozytywnie. Czasopismo zostało zatwierdzone do włączenia do ERIH Plus (The European Reference Index for the Humanities and the Social Sciences). Czasopismo jest dostępne: https://dbh.nsd.uib.no/publiseringskanaler/erihplus/periodical/info?id=485216
Zespół Erih Plus
- Arianta
- BazHum
- CEJSH
- Crossref
- eJazyszłar
- Erih Plus
- Google Scholar
- Index Copernicus
- PBN
- Biblioteka Nauki CEON